Alguse sai see kõik 2008 veebruaris,kui sattusin segastel asjaoludel Peebu juurde ja Ta ei saanud mitte uhkustamatta jätta,et Tal on Honda ATV.

Kuna olin ka varem,siis kui ma noor ja ilus olin, 4x4`s kaasa sõitnud  ja neid masinaid ehitanud,siis muda polnud mulle võõras. Mõte ATV`st ei lasknud enam magada ja saigi soetatud endale Veldist Susuki King Quad 700 ,koos kalli kärukoksuga ja muude lisadega. 

Esimestel väljasõitudel taheti minu enda mootor muidugi läbi küpsetada(kuna puudus sõidukogemus ,ATV `l olid orginaal rehvid,pohmakas ka veel).

Ei lähe meelest ära need sõnad,kui teised olid mind järgi oodanud,rahulikult suitsu nautinud,vedelikku joonud-pärast suurt nügimist,mudas kõndimist,vintsimist -olin jõudnud teistele järele siis tulid sõnad: paneme siis edasi.  Sülitasin sapi välja ja vastu ei saanud vaielda-tuli edasi sõita,endal selline tunne,kui keegi oleks toonud hommikul,pärast suurt pidu voodise limonaadi asemel puru küpsist-ellu igatahes kuidagi jäin.

Sain oma masinaga sõita oma 300km,kui sai soetatud Kenda executioner 27 rehvid.(suured tänud Peebule,kes neid soovitas).

Sai vahepeal tutvutud ka kodanik Hundiga(mees nagu orkester),kes paigaldas ATV`le rauad ette ,taha , määrdeniplid õõtsadele.

Kui rehvid all,siis ei olnud kaugel enam snorklid (praeguseks muutnud nende asukohta, arvan oma 3x),siis ei olnud pääsu enam radika üles toomisest(pese kui hästi tahad,kuid ATV küljes ei saanud seda nii puhtaks kui oleks vaja olnud)

Snorklite isu tekkis siis kui nägin kuidas Riho sõitis läbi sügava jõe ja ei teinud teist nägu ka mitte .Pärast seda sõitu,ei suutnud ma kuidagi aru saada,kuidas on võimalik sellisest suurest veekogust mängleva kergusega üle sõita.

Praegu käime seal tavaliselt pesemas ATV`sid -ja ei tundu midagi üleloomulikku.

Siis tekkis huvi ka tõstesarja järgi,sai see(3tolli) külge kruvitud-ahnusel ei onud enam piire,kuna tõstega(peale Gorilla ja Catvose)polnud võmalik enam kliirentsit paremaks saada,siis sai soetatud endale High Lifter Outlaw 29,5 rehvid,mis maksid terve varanduse,kuid on minu, kui laisa inimese päästnud nii mõnestki vintsimisest , on minu arust ka igat senti väärt.

Kuna suuremad rehvid nõutsid ka variaatori näppimis,sai soetatud Daltoni kitt ja lisatud 2mm seib taldrikute vahele.

Sai ka orginaal tuled ära võetud ja paigaldatud uued ja paremad töötuled,nii ette,kui ka taha.

Pärast Outlaw rehve polegi nii väga ehitanud,peale suurema aku(optima 38A) ja puldi ATV`le(vintsile) paigaldanud.

Raam sai ka nüüd altpoolt kolmnurkade ja torudega tugevamaks tehtud,olid mõrad tekkinud sisse (tagant poolt vaadates,enne jalaraua kinnitust)

Lõpuks sai masinale ka sarved keevitatid ette pakika külge,kuhu hea vintsi nööri kerida. Ennem sai kogu aeg tulede ümber seda mässitud,oleks võinud nii tuledest ilma jääda,kui vinsi relee oleks kinni jäänud.

Sai siis jälle garaazis oldud ja käsi kohe sügeles rellaka järele,võtsin siis radika paigalduse uuesti ette,plaaniks oli see juba ammu,et vaja asendit natuke korrigeerida ja snorklitel oli vaja ka vähendada 90 kraadiseid põlvi,et paremini õhk läbi käiks. Lõikusin natuke plastikut eest ja sain radika sellisesse asendisse,et sain pakiraami tagasi,mis täiesti puudus,kuna ennem võttis kogu radikas selle koha ära.

Selline auk siis tuli sisse lõigata,kahju oli aga mis teha,ise tulemusega rahul

snorklid tulevad ilmselt sellised .Ülemine ots kasutatud siis kraanikausi sifooni toru ja natuke fööniga kuuma antud,et õige kuju püsima jääks.

Arvan,et see lahendus peaks olema hea,kuna torud annavad painduda ja ei lähe katki,kui mõne oksaga vastu lähed,või üle kaela käid

 

Lõpptulemus siis selline,ühte snorklitoru veel pole ainult külge pannud.

Kes samamoodi tahab teha,siis ei pea lenksutuld ära võtma.mahuvad niisama ka snorklid ära.

13.02 sai sõitmas käidud,sellise lumega peab leidma ka snorkilte sissevõtu jaoks mingisuguse filtri,lumi lihtsalt ronib sisse sealt kust pole vaja.Sõita on muidugi suht raske,kui lumi on rehvi ülemise äärenii